Gęstościomierz H300DS — ITA Polska

Zarówno w zakładach pracy, jak i w laboratoriach potrzebne są przyrządy, dzięki którym można wykonywać podstawowe pomiary, na przykład w celach kontroli jakości. Jednym z najważniejszych z pewnością jest gęstościomierz. Jednym z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku jest model H300DS. Dzięki niemu można wykonywać pewne i w stu procentach dokładne pomiary gęstości zarówno ciał stałych, jak i cieczy. To zaawansowane technicznie urządzenie z pewnością przekona nawet najbardziej wymagającego klienta.
Gęstościomierz H300DS

Cyfrowy gęstościomierz H300DS — czym się wyróżnia?

Gęstościomierz H300DS to profesjonalne urządzenie służące do pomiaru gęstości niektórych cieczy oraz ciał stałych. Jest ono bardzo uniwersalne. Przy jego pomocy można z dużą dokładnością określić gęstość takich tworzyw, jak elastomery, folie, spieki, materiały ceramiczne, metale, szkło, a także opcjonalnie ciecze. H300DS do pracy wykorzystuje metodę zanurzeniową, czyli zasadę Archimedesa. Polega ona na wykonaniu dwukrotnego pomiaru ciężaru próbki.

Jakie funkcje posiada gęstościomierz H300DS?

Tym, co wyróżnia gęstościomierz H300DS, jest jego wielofunkcyjność. Sprawia to, że jest to jedno z najlepszych urządzeń w tej kategorii dostępnych na rynku. Przede wszystkim, aby zbadać gęstość danego materiału, nie ma konieczności przygotowania próbki, tj. wycinania, obrabiania pod wymiar itp. Musi ona jedynie zmieścić się na szalkach gęstościomierza. Co bardzo ważne, urządzenie posiada funkcję kompensacji temperatury cieczy. Oznacza to, że uwzględnia ono temperaturę np. wody, która może wpływać na ostateczny wynik badania.

Specyfikacja gęstościomierza H300DS

Urządzenie H300DS oprócz gęstości obiektu bada również jego objętość. Posiada ono funkcję standardowej wagi cyfrowej, dzięki czemu materiał można badać zarówno w cieczy, jak i w powietrzu. Ponadto gęstościomierz ten posiada specjalną osłonę przeciwpodmuchową. Daje to gwarancję precyzyjnego i wiarygodnego wyniku. Do urządzenia są również dołączone specjalne akcesoria, które pomagają w przeprowadzeniu badania gęstości materiału. Gęstościomierz oferuje również możliwość przesyłu danych do oprogramowania HilMeasure.

Przyrząd do pomiaru gęstości H300DS — ile kosztuje?

Co sprawia, że gęstościomierz H300DS jest tak chętnie wybierany przez klientów? Duży wpływ na to ma z pewnością jego bardzo konkurencyjna i niezwykle atrakcyjna cena, która wyróżnia go spośród innych urządzeń do pomiaru gęstości. Kwota, jaką trzeba zapłacić za ten przyrząd, z pewnością usatysfakcjonuje niejednego klienta. Za naprawdę korzystną cenę można nabyć gęstościomierz, który doskonale sprawdzi się w niejednym miejscu pracy. Użytkownik, który zdecyduje się na H300DS, może mieć pewność dokładnego pomiaru.